Skip Navigation

Koupit!

Cena:  Kč 7460.00
7460.00
Množství:
tisk
Produkty » Samodolaďovací kobylky EVERTUNE

Samodolaďovací systémy EVERTUNE

Les Paul

Problémy s věčným dolaďováním při hře? Nebaví Vás po pár písních stále dolaďovat na mechanikách? Nebaví Vás platit si technika, který Vám během hraní odnáší a přináší naladěné nástroje? Pro Vás je tady systém EVERTUNE!!! V provedení pro Strat, Tele, Les Paul..Shlédněte zde VIDEO. Možno objednat i celé nástroje již od cca 13000,- Kč!!! Více na tel: 603837886

Osazený nástroj k vyzkoušení na mé prodejně v Kralovicích.

 

Systém EVERTUNE pracuje na mechanické bázi, žádné simulace ani elektronicky řízené motorky..

Ladící mechaniky zde fungují v podstatě jako navíječ strun na kytaru, samotné doladění nástroje pak pracuje na jiné bázi.

 

Strunu protáhneme otvorem v kobylce a nasuneme do ladící mechaniky. Navíjíme strunu dokud se nezačne kámen kobylky pohybovat směrem k hlavě kytary. Než se kamen začne pohybovat jsme v takzvaném bodu „BACK STOP", kdy vše funguje jako jakákoliv jiák kytara a stálost ladění se v tomto bodě ještě neprojevuje.

 

Ve chvíli, kdy se kámen začne pohybovat, nacházíme se v bodě „SWEET SPOT". Necháme popojet kámen struny cca 2 milimetry od zadního dorazu.

V tomto bodě je funkce Evertune kobylky již aktivována. „Vytaháme" v tomto bodě strunu, stejně jako na jiných nástrojích, aby si sedla na ladící mechanice a nepovolovala se sama od sebe.

 Dále v tuto chvíli naladíme oktávy, výšku (action) struny a přesně naladíme strunu na správnou hodnotu tónu, vše pomocí jediného přiloženého imbus klíče. V tomto bodě nereaguje struna na vibrato ani na natahování (bending), drží stále stejnou výšku tónu, ať natahujeme levou rukou jakkoliv..

 

Poslední fáze se jmenuje „BEND STOP". Postupujeme tak, že ladící mechanikou otáčíme stále pomalu, jakobysme chtěli strunu nadladit výše. Nic se nebude dít, struna bude znít stále ve stejné výšce ladění a po chvíli otáčení kolíkem mechaniky najednou přeskočí o celý krok výše. V tuto chvíli pootočíme mechanikou cca o čtvrtotáčku zpět, až výška tónu skočí zpět níže do předešlé hodnoty. Takto jsme hotovi. V tomto bodě můžeme hrát na kytaru, jak jsme zvyklí, tahat, vibrovat, atd... Vše funguje stále stejně jako na jiné kytaře, akorát ji do příští výměny strun nemusíme vůbec ladit .:-).

Speciál s úpravou temperace pražců
Na Les Paula
Fender style
Telecaster style
« zpět